VABILO!

V ponedeljek, 13. 3. 2017, ob 17.00 uri na enoti v Tepanju,

Vas vabimo na predavanje

SENZOMOTORIČNA VADBA Kindyroo – SPROSTITEV UČNEGA POTENCIALA

(senzoričen, motoričen in zaznavni program gibanja za vrtce

razvija in vodi KindyROO/GymbaROO),

ki ga bo za vas pripravila zunanja sodelavka našega vrtca Mojca BOSINA.

Izvajalka programa, Mojca Bosina, v našem vrtcu že drugo šolsko leto izvaja program s tremi skupinami otrok in eno skupino otrok z njihovimi starši. Napredek otrok je viden na večih področjih: tako gibalno-motoričnem, kakor tudi na kognitivnem in čustvenem področju.

Nekaj o programu:

• KindyROO ima svoje začetke v Avstraliji kot GymbaROO in  tam poteka  že 40 let,
  • temelj vadbe sloni na spoznanju, da so zgodnje življenjske izkušnje in nevrološki razvoj pri majhnih otrocih  močno povezani z njihovimi kasnejšimi sposobnostmi učenja,
  • program je namenjen otrokom od 6 tednov do 5 let starosti,
  • preko programa se želi otrokom zagotoviti čim več različnih gibalnih priložnosti, ki stimulirajo razvoj možganov.

Na vadbi KindyROO  temelji delo na ustreznih senzornih dražljajih in gibanju potrebnih za skladen in zdrav razvoj možganov. Ne skušamo narediti otroka boljšega od vseh ostalih, ampak je naš cilj pomagati, da se optimalno razvije otrokov lastni potencial,                       kakršen koli že je.

Veseli bomo vaše udeležbe!

Tomaž POPOVIĆ,

ravnatelj vrtca Slovenske Konjice