Pri nas v vrtcu je živahno vso leto. In živahno je bilo tudi med 16. in 22. septembrom, ko smo združili moči in  obeležili Teden mobilnosti pod sloganom: Živi zdravo. Potuj trajnostno.

V bližini vrtcev smo namestili Pešbus table, preko katerih smo spodbujali, da so starši avtomobile parkirali drugje in od table do vrtca prišli peš.

Po enotah in oddelkih so potekale različne aktivnosti na izbrano temo.  Na temo mobilnosti so se po enotah ustvarjali tudi plakati na temo zdravega življenjskega sloga (gibanje v naravi, hoja, kolesarjenje, vožnja s skiroji, ipd.), kateri so bili razstavljeni na stebričkih po trgu Slovenskih Konjic.

V sklopu projekta Tedna mobilnosti se je skupina otrok iz enote Tatenbach udeležila dogodka na trgu Slovenskih Konjic in se ob tem priložnostno uradno zahvalili donatorju čelad: ISOKON, d.o.o., Slovenske Konjice.

Tako bomo v vrtcu še bolj varni, ko bomo preizkušali naše sposobnosti na poganjalčkih in kolesih.